Boli sme na Raceism 2017

12.07.2017

Strastiplnú, 600 kilometrovú cestu na event ste si už mohli prečítať v predošlom článku.

Počasie už tradične teplo a pod mrakom, za deň v priemere tri mini búročky, krátke ale intenzívne. Zaujímavosťou bolo, že keď sme akurát boli na vrchole tribúny štadióna, začalo strašne pršať a kým som dobehol ku autu zatvoriť okná, v interiéri som mal tak odhadom 2cm vody a zadarmo vytepované sedadlá :D

Foto: LowManiak

Oproti minulému roku sa mi páčilo zväčšenie plochy okolo štadióna. Po vstupe hlavnou bránou autá zaplnili prakticky celú ľavú časť vonkajšej časti štadióna až po jeho koniec. V strednej časti bola hlavná plocha s pódiom, sprievodným programom ako napr. bboys. Pravá strana slúžila primárne pre komerčné subjekty/partnerov a pravá zadná časť pre jedlo. Jedlo bolo tiež lepšie vyriešené s oveľa väčšou ponukou ako minulý rok. Mohli ste si vybrať z klasických klobás, špízov, burgrov alebo poriadného burrita, pizze či vegetariánskych špecialít.

Foto: Lexy Roxx

 

Spodný parkovací areál, už tradične patril drifterom pod taktovkou drift show od Musk Customs resp. Next Level = Form and Function a jazdci vám ukážu top drift show, drift trains a top naladené autá na poriadných, tučných kolách a jednotlivé crews sú zladené tým istým polepom a farbou karosérie.

 

 

Vystavené autá boli z rôznych kútov sveta. Opäť nechýbali autá z Ruska, Škandinávie či z južných krajín ako Taliansko či Španielsko.

 

Predstavím slovenské autá, ktoré prešli prísnym a kritickým okom organizátora, ktorým sa podarilo dostať „dnu.“

Prvý krát sa na evente ukázali:

 

Golf 4 reprezentujúci crew Misfit Crowd na vzduchovom podvozku a kolesách BBS RS2 8,5J a 10J.

foto: Misfit Crowd

Harlekin sa nedostal dnu, nevieme síce prečo, nakoľko je v top forme a vo vnútri bola iba jedna Harlekin Jetta. Určite si Golf zaslúžil byť za bránou, no z komentárov a veľa fotiek od rôznych fotografov si určite získal miesto na ďalší rok.

foto: EL.MO

 

Mercedes Benz w111 reprezentujúci crew Redneckz !! TOP8 !!

Podrobné info o aute nemáme no vieme, že bolo dokončené iba tento rok v marci a od začiatku sa mu na scéne veľmi darí. Prvé miesto na AMTS Budapešť, prvé miesto na Chillout 2017 – prvá zraz of CarCommunity, účasť na Tuning World Bodensee či teraz TOP8 na Raceism 2017. Pozornosť pútal aj na tohtoročnom Worthersee.

 

 

Peugeot 206 GTI

Pôvodný stav: „Úplný základ, 1.4i 55kw, strieborná metalíza, používané dennodenne na jazdu do práce, na plechoch, r.v.2001.“

Aktuálny stav: „Auto prešlo kompletnou prestavbou, interiéru, exteriéru. Rozobraté do poslednej skrutky, nalakované do farby Audi Exlusive, vymenené predné a zadné nápravy, osadené kotúčové brzdy aj dozadu, komplet športový výfuk od Peugeot Sport, osadená komplet nová kabeláž z novšieho modelu, vymenený interiér za škrupiny z Peugeotu 180GTi, nanovo prečalúnený volant, manžeta ručnej brzdy a riadiacej páky, prešívané zelenou niťou, swap motora 2.0 132kw, prevodovky, zabudovanie klimatizácie. Predný nárazník z verzie Gran Turismo, zadný na mieru robený, zahladený hák a zadná hmlovka, originál predné svetlomety, čierne rámiky a osadené bi-xenónovými čočkami, predný štelovák, znížené 80mm, zadok posadený nižšie o 100mm, kolesá originál OZ Futura Vymenený interiér zo 180GTi išiel von a nahradil ho z 207RC.“

Plánované úpravy: „drobné opravy laku niečo vymyslieť s výškou auta.“

 

VW Polo MK6 GTI RedBull za Sexi Slipy crew.

Paťove polo je čerstvý projekt, dokončený koncom tohto Apríla. Jedná sa o originál Polo GTI 1.4 turbo benzín. Z vonku zdobia racingové polepy RedBull, vo vnútri má športový polo rám, vzduchový podvozok a zástavbu od firmy Airlift. Kufrové dvere zdobí masívne skladacie krídlo. Na evente sa určite nestratilo, no malo parťáka Audi R8 v Redbull polepe čo určite Paťa veľmi potešilo :D.

 

Honda S2000 reprezentujúca Okush Works.

Okushova Honda má vlastnoručné zmeny

fotos: JvkubPictures

 

Druhý krát sa na evente ukázala

Snickerska – Passat Variant 3C  reprezentujúca klub BardUnited. Auto ako už tradične pútalo pozornosť a oproti minulej sezóne dostalo upgrade na vzduchový Accuair podvozok, ktorý je upevnený v kufri na polo ráme. Vnútra kolies dostali novú farbu na čierno a límce na červeno.

Števo sa vyjadril, že je možné, že to bol posledný veľký zraz Snickersky. Uvidíme ako to dopadne a držíme mu každopádne palce.

Aktuálny stav: Volkswagen Passat B6 Variant Sportline 2,0 TDI 125 kW Farba - bond gold matte metallic fólia NASCAR design SNICKERS. Kolesá - 3-dielne Damnraw FAN 9Jx20 et 42, farba candy red. Pneu - TOYO Proxes 235/30 R20, žlté samolepky na gumách. Karoséria - Predné a zadné podnárazníky R-Line, bočné prahy RGT, Mücke Carbon a Kunststofftechnik predné blatníky + 3cm na stranu, zadné krídlo R36. Podvozok – vzduchový Accuair. Komplet silentbloky Strongflex. Brzdy: predné strmene AUDI R8 8piesty 365 mm kotúč RS4 Wave. Zadné: strmeň R36 + 356 mm kotúč RS7 Wave. Interiér: sedadlá R-line koža Alkantara, volant Sciroco R, pedále R36.

 

 

štyri krát sa eventu zúčastnili:

Robova Audi A4 Avant na Vzduchovom podvozku Accuair + HP Drivetech na kolesách Stance. Auto prezentovalo poľskú firmu na autosúčiastky, vďaka čomu malo zaručenú top lokalitu v strede plochy na červenom koberci hneď vedľa štyroch Porsche RWB.

 

Golf MK5 Hulk s beachflagom reprezentujúci CarCommunity.eu

Auto už tradične „vyhralo“ cenu za najobchytkávanejšie auto zrazu vďaka špeciálnej farbe Line-X, ktorá púta pozornosť všade kam príde. Výrazné zmeny sa tento rok neudiali, snáď sa zadarí na budúci rok.

 foto: SU Automotive

 

Cesta domov bola už o niečo lepšia ako tam. Zastavili sme sa bez väčších problémov do Ostravy, kde na nás čakala Jetta a ochvíľu prišla odťahovka. Po jemnom súboji s nájazdovým uhlom prívesu a Romanovým nárazníkom sa ju napokon podarilo naložiť a mohla vyraziť na cestu do servisu.

 

 

-----

WINNER - Lukasz - Nissan GTR

Ostatné foto / Others:

 

Viac na FB CarCommunity.eu

---

Video

 

Autor: admin


Komentáre
{{ comment.name|capitalize }} - {{ comment.created_at }}
{{{ comment.comment|makeLinks }}}
HORE