Cesta na Raceism 2017

10.07.2017

Plánovaný odchod bol deň pred eventom - v piatok, o 10:15 z Bratislavy. Trasa po slovenskej diaľnici do Bytče, cez Makov do Česka, cez Frýdek Mýstek a Ostravu do Poľska, tam cez Gliwice po diaľnici do Wroclawi.

----

Pre tých čo plánujú do budúcna výlet na tento event, na začiatok poplatky:

Nikdy som neplatil po českej dlaľnici od Frýdku Mýstku cez Ostracu do PL diaľničnú nálepku... no neviem, podľa mňa sa malo a mali sme šťastie. Preto radšej idem cez Žilinu a Čadcu do PL cez Cieszyn, kde nie je diaľnica.

! update - ževraj, podľa ostravákov, na tomto úseku netreba nálepku !

Na poľskej diaľnici – od CZ do cca Gliwíc je diaľnica zadarmo a od Gliwíc do Wroclawi je mýto (búdky na diaľnici, kde si zoberieš lístok a na konci / exite zaplatíš) 16,20 zloty = cca 4 - 5eur. Dá sa platiť papierovým eurom a výdavok je v zloty.

----

Prvá stretávka s Romanom na pumpe Shell na Molecovej, kde sme dotankovali trochu ropy do naších jednadevín pripravených na cca 1200km výlet do Poľska.

  

Vyrazili sme na diaľnicu a druhá stretávka bola na odpočívadle Červeník kde sme nabalili Paťa s Redbull Polom GTI a Tomášom s Peugeotom 206 GTI. Tu si Roman (červená Jetta) vytiahol čierneho petra na tento výlet. Po dopití kávy, pokecaní sme si všimli, že má podfúknutú ľavú prednú gumu a po dofúknutí mu nečakane praskla. 

Trochu sme popičovali a začali s výmenou. Keďže Roman vie ako má vyzerať poriadna rezerva, vytiahol z kufra riane koleso BBS CH - R19 s gumou 215/35 a mohli sme pokračovať bez obmedzení ďalej do Bytče, kde sme sa mali stretnúť o 13:00 so Samom a Palom na striebornom Golfe MK4.

 

Po ceste do Bytče 2x poriadne zapršalo, že sme poriadne nevideli na cestu, no išli sme pekne 100-110 ďalej a prakticky bez žiadných problémov sme o 12:50 boli v Bille v Bytči kde sme čakali posledné auto.

Vychillovaní sme kecali a dojedali posledné mamkine rezne. Roman ani neviem prečo naštartoval auto a zrazu začalo dymieť na bielo. Nevedeli sme čo sa moc deje, Roman skontroloval hladinu oleja v motore (nedávno robený servis, doplnené kvapaliny atď) a zistil, že olej niekam zmizol. Po krátkom brainstormingu servisných géniov, sme prišli na to, že najlepšie bude íst na pumpu a dokúpiť olej.

 

Kúpené, doliate na vrch rysky no auto dymí ďalej ako zbesnené. No musíme ísť. Tomáš na Peugeote išiel ďalej lebo mal ešte dalšie povinnosti, takže sme pokračovali 3 autá ďalej z Bytče.

Po viacerých krátkych zastávkach sme zistili, že auto dymí iba na neutráli a nežerie olej, reku super. Povedali sme si, že už sa snáď nič nedojebe a ideme ďalej.

Cestu tam, sme sa chceli vyhnúť CZ diaľnici, tak sme sa srali pomaly, cez dosť zlé cesty po okreskách.. strašne dlho a na nervy ... ale išli sme. Cesta cez Ostravu bola zaujímavá, nakoľko Roman dymil ako lokomotíva a my sme sa dusili za ním, ľudia pozerali a pičovali, že co zase ťi slováci vyváděj.

V Bohumíne, tesne pred vjazdom na CZ-PL dialničný priechod, Romanovi "jebla", už asi 105ty krát hadica od turba tak sme našli lokálny servis. My sme čakali na pumpe cca hodinu kým Romanovi spravia hadicu a diagnostiku čo má s autom. Paťo zrazu započul syčiaci zvuk z Palového kufra..

Správy neboli vôbec dobré. Hadicu od turba sa po boji s dopasovaním podarilo dať dokopy no diagnostika odhalila 2 odpálené vstreky, jeden na pol este a jeden dobrý (vymenený pred týždňom). Auto v Bohumíne cestou do servisu už prakticky išlo na 2 a pol valcu a servismani mu neodporučili ísť ano do Wroclawi (230km) ani naspať do Bratislavy (300km).

Roman a my sme sa zhodli aby neodpálil motor úplne, že najlepšie bude nechať tu v servise auto a po ceste domov ho zoberieme na odťahovke domov kde ho dajú dokopy. Nechali sme auto teda tam, Roman s Veronikou nasadli do Hulka a pokračovali sme do Wroclawu ďalej, iba s takým, jemným 3h oneskorením.

 

Po ceste nič také, konkrétne sa neudialo, iba 15 minútové zdržanie kvôli opravám a plateniu mýta.

Na hotel – Premiere Classe Wroclaw, prakticky na druhej strane cez mesto od Štadiónu Wroclaw, sme dorazili okolo 21:20. Po rýchlom zhodení vecí sme ešte museli ísť umyť autá, ktoré sa budú vystavovať – Hulk a Redbull.

Na miesto konania sme dorazili o 22:15, kde sme po boji s negramotným, poľským koordinátorom doprawy wstupowej do areálu vypimpovali, že nás pustí aj potom, že je 22:00. Super, vybavené no hlavné brány areálu kde sa vystavuje už boli zatvorené, tak sme autá nechali na prvých miestach jemne pred bránkou, nech o 9:00 ráno bez problémov vlezieme dnu.

Išli sme sa do mesta najesť a konečne po tejto hroznej ceste vychillovať.... samozrejme kľud netrval dlho a už sa čosi pojedlo a popilo. O druhej-tretej sme prišli na hotel a tak sme svieži o 8:00 mohli ísť na raňajky a potom na štadión preparkovať autá dovnútra a pekne to vypimpovať ako sa patrí na top európsky stance event!

 

To je asi všetko z cesty na Raceism, článok a report z akcie bude v pokračovaní.

Autor: admin


Komentáre
{{ comment.name|capitalize }} - {{ comment.created_at }}
{{{ comment.comment|makeLinks }}}
HORE