King of Europe Drift PRO Series 2016

10.10.2016

V spolupráci s AMTS Slovakia sme opäť ukázali svoje leštenky na Slovakiaringu, tentokrát počas veľmi zaujímavej akcie King of Europe - Drift Pro Series, ktorého veľké finále sa konalo práve na Slovensku na okruhu v Orechovej Potôni 8. a 9. 10. 2016.

Tento krát sme stáli pekne na trávičke pred paddockom, čo bolo pre nás aj pre divákov, ktorí chodili okolo zaujímavým spestrením, najmä počas obedňajšej pauzy, kedy chodili prakticky všetci okolo a skúmali, fotili a obchytkávali naše autá.

Okoloidúcim tak mohli padnúť do oka také topky typu Toyota Supra, Nissan 200SX, položené Golfy, BMW E91 na 20" diskoch, krásne odschoolové BMW E28 na BBSoch, cappuccinový Seat Leon, Army VW Passat Variant a ďalšie pekné autá.

V sobotu sa kvalifikovalo top 32 jazdcov do vyraďovacích battlov, v ktorých sa hodnotila rýchlosť, štýl, samotný drift a napríklad aj dymivosť a tesnosť súbojov resp. vzdialenosť stíhajúceho jazdca od lídra. Medzi dvojicu sa rozdelí 10bodov v pomere, ktorý určia rozhodcovia, ktorí pri hodnotení majú k dispozícii aj kamerový záznam.

Finálovú jazdu na ringu vyhral Team Driftbrothers s vodičom Joe Hountondji na Nissane S13, druhý skončil Krasimir Stefanov a tretí Bartosz Stolarski.

Šampiónom pre sezónu 2016 sa stal Remmo Niezen na BMW E30, druhý Molnár "Axl" András a tretí Adam Kerényi Drift Team. Obhajca minuloročného titulu Košičan Norbert Kováčik na jeho parádnej BMW M6, napokon nepostúpil do semifinále a v šampionáte mu patrí bohužiaľ nepopulárne 4. miesto.

Autor: admin


Komentáre
{{ comment.name|capitalize }} - {{ comment.created_at }}
{{{ comment.comment|makeLinks }}}
HORE